fbpx
 

Sklep internetowy a sezonowość sprzedaży

prowadzenie fanpage

Sklep internetowy a sezonowość sprzedaży

Sezonowość sprzedaży to problem, z którym borykają się właścicele sklepów internetowych w wielu branżach. Nic dziwnego – nie bez powodu sprzęt narciarski kupujemy głównie w okresie zimowym, a wyprawkę szkolną dla dziecka przed rozpoczęciem semetru. Przed wahaniami sprzedaży można i warto się chronić. Jak prowadzić sklep online, by zachować satysfakcjonujący poziom konwersji bez względu na porę roku?
 

Analizuj dane 

Planowanie skutecznych działań w sklepie internetowym wymaga wcześniejszej analizy zgromadzonych danych o klientach. W branżach sezonowych szczególnie ważne jest badanie tendencji spadków i wzrostów zainteresowania ofertą w konkretnych okresach. Porównywanie wyników z analogicznymi okresami w ubiegłych latach pozwoli nam „wstrzelić” się idealnie z działaniami marketingowymi w czas, gdy nasi potencjalni klienci są faktycznie zainteresowani zakupem produktów lub usług.

Przyciągaj promocjami

Trudno oczekiwać, by zapaleni narciarze chcieli kupować nowy sprzęt w ciągu gorącego lata. No chyba, że zainteresujemy ich wyjątkowo korzystną ofertą. Jaką? Świetnym sposobem na rozruszanie sprzedaży w martwym sezonie są wszelkiego rodzaju akcje promocyjne, takie jak sprzedaż pakietowa powiązanych tematycznie produktów, promocje 3 za 2 oraz dodatki do zakupów w formie próbek produktów lub zniżek na kolejne zakupy.

Pozycjonuj z wyprzedzeniem

Pozycjonując sklep internetowy narażony na okresowe wahania sprzedaży, należy zadbać o zaplanowanie działań z odpowiednim wyprzedzeniem. By wydatki na SEO nie poszły na marne, warto zacząć je co najmniej kilka miesięcy przed maksymalnym zainteresowaniem ofertą. Dlaczego? Pozycjonowanie to proces wymagający czasu i cierpliwości. Jeśli zdecydujemy się na pozycjonowanie sklepu sprzedającego sprzęt narciarski dopiero w lutym, z całą pewnością nie zdążymy na czas dotrzeć do naszych potencjalnych klientów.

SPODOBAŁ SIĘ ARTYKUŁ?

Zapisz się do newslettera i otrzymuj regularne powiadomienia o nowych wpisach!

Nie znaleziono żadnych pól.