fbpx
 

Dlaczego potrzebujesz mobilnej wersji strony WWW?

strony_responsywne

Dlaczego potrzebujesz mobilnej wersji strony WWW?

51 % stron internetowych zostało odwiedzonych przez polskich internautów na smartfonach i tabletach – wynika z corocznego raportu przygotowanego przez serwis We Are Social w 2016 roku. Jak można się spodziewać, w kolejnych latach trend ten będzie wzrastał, co zmusza właścicieli firmowych stron WWW do dostosowania witryny do potrzeb użytkowników. Dlaczego warto zainwestować w mobilną wersję strony? O czym pamiętać przy jej projektowaniu?

 

Więcej potencjalnych klientów

Rynek mobile rozwija się w Polsce w zastraszającym tempie. Coraz częściej i chętniej przeglądamy firmowe strony WWW na ekranie smartfonów i tabletów nie tylko w domu, ale i poza nim – w autobusie, kawiarni czy w sklepie. Wszędzie tam chcemy, by poruszanie się po witrynie było łatwe i szybkie. Nic nie frustruje mobilnych internautów jak konieczność powiększania ekranu w celu zobaczenia mniejszych szczegółów czy celowanie w niewielkie ikony. Problem z obsługą witryny może spowodować szybkie jej opuszczenie, a co za tym idzie – odpływ potencjalnych klientów. To najlepszy dowód na to, że nie warto lekceważyć siły mobilnych wersji stron WWW, których projekt powinien pozwalać na idealne zaprezentowanie strony na różnych ekranach.

Lepsza pozycja w Google

W kwietniu 2015 roku firma Google zmieniła algorytm, służący ocenianiu zgodności stron WWW z urządzeniami mobilnymi, której odzwierciedleniem są uzyskiwane wyniki wyszukiwania. Nawet najlepsze wypozycjonowanie strony na niewiele się więc zda, jeśli jej właściciele nie zainwestują w mobilną wersję. Mobilność, bez względu na branże, w której działamy to konieczność, pozwalająca na zachowanie konkurencyjności na rynku.

Przewaga nad konkurencją

Mobilny serwis pozwala firmom na budowaniu wizerunku nowoczesnej marki, otwartej na potrzeby odbiorców. Takie podejście może być pomocne w zyskiwaniu przewagi konkurencyjnej nad firmami, które nie idą z duchem czasu i oferują swoim klientom jedynie tradycyjne wersje swojego serwisu.

Dobrze zaprojektowana wersja mobilna – czyli jaka?

Projektując stronę dopasowaną do urządzeń mobilnych, warto zadbać o jej przejrzysty, intuicyjny i logiczny układ, pozwalający na dotarcie w dowolne miejsce serwisu za pomocą jak najmniejsziej liczby kliknięć. Równie ważna jest strona graficzna witryny – im więcej zdjęć i grafik, tym wolniejsze ładowanie się strony, które może działać zniechęcająco na jej użytkowników. Dodatkowo, przeładowanie grafikami powoduje pobór większej ilości danych, którego koszty ponoszą użytkownicy.