fbpx
 

Poznaj najlepsze aplikacje do rozwoju Instagrama

Poznaj najlepsze aplikacje do rozwoju Instagrama

Rozwijający się Instagram stawia twórcom wysoką poprzeczkę – aby utrzymać regularność publikacji, warto wesprzeć się różnymi aplikacjami. Dzięki nim możesz sprawić, że Twoje konto stanie się bardziej kreatywne i rozpoznawalne spośród innych o podobnej tematyce. Na jakie aplikacje warto postawić? Zapraszamy do zapoznania się z naszą subiektywną listą!

Planoly – dla fanów planowania

Jeśli publikujesz bardzo regularnie (np. codziennie lub co dwa dni), Planoly może być Twoim ogromnym sprzymierzeńcem. To aplikacja, która pomaga zaplanować publikację treści na Instagramie do 30 dni naprzód. Dzięki niej możesz zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja siatka na Instagramie po wrzuceniu potencjalnych treści. To ułatwia układanie harmonogramu i dbanie o spójność na siatce Instagrama.

Napoleoncat – płatne narzędzie do planowania

Ciekawą opcją do planowania treści jest również Napoleoncat. Ta platforma jest wyposażona m.in. w kalendarz contentowy, który ułatwia planowanie treści z wyprzedzeniem i uwzględnieniem wybranych świąt czy ważnych wydarzeń. Za pomocą Napoleoncat można zaplanować wrzucenie zdjęcia bądź filmu na Instagrama, a do tego dodać tagi użytkowników, lokalizacji, zaplanować pierwszy komentarz, dostosować format zdjęcia bądź wybrać klatkę z wideo. Dużo ciekawych opcji – choć płatnych, więc warto wziąć to pod uwagę.

Canva – kreator projektów graficznych

Canva może być nieocenioną pomocą przy tworzeniu treści na Instagrama. To kreator do tworzenia projektów graficznych, który może być używany zarówno w podstawowej wersji darmowej, jak i w wersji płatnej. Warto jednak podkreślić, że wersja darmowa jest bardzo bogato wyposażona i na początek pracy z Canvą powinna Wam w zupełności wystarczyć!

Do czego wykorzystać Canvę przy planowaniu treści na Instagrama? Na pewno warto skorzystać z bogatej bazy grafik – świetnie przydadzą się one do tworzenia angażujących postów karuzelowych. Canva z uwagi na liczne formaty może być też doskonałym narzędziem do tworzenia stories czy rolek. Gotowe szablony znacząco ułatwiają planowanie treści – możesz je dowolnie edytować. Jednocześnie, gdy pracujesz na gotowym projekcie, to zyskujesz sporo czasu!

Co ważne, Canvę można wykorzystać również do tworzenia wszelkich treści marketingowych – nie tylko tych dotyczących Instagrama. Z Canvą bez problemu wyczarujesz świetne bannery reklamowe, ulotki, menu do restauracji czy nawet wizytówki, logo lub zaproszenia. Możliwości jest naprawdę wiele. Jeśli mielibyśmy wskazać jedno narzędzie, bez której nie wyobrażamy sobie tworzenia treści do social mediów, zdecydowanie byłaby to Canva!

Remove.bg – prosta edycja tła

Osobom, które regularnie wycinają tła ze zdjęć, polecamy stronę https://www.remove.bg/. Dzięki niej można z łatwością usunąć tło i stworzyć bazę do ciekawej edycji grafiki.

VSCO – podstawowa obróbka zdjęć

Jeśli Twoim marzeniem jest estetyczny, spójny feed, koniecznie przetestuj aplikację VSCO. Pozwala ona na prostą edycję zdjęć, w tym m.in. zmianę ekspozycji, kontrastu, nasycenia, temperatury zdjęcia i innych parametrów. Dzięki VSCO uda Ci się stworzyć podobną kolorystykę zdjęć, co będzie dobrze prezentowało się na feedzie Instagrama.

InShot – do obrabiania filmów

Jeśli publikujesz dużo rolek czy stories opartych o video, to koniecznie rozważ instalację aplikacji InShot. Dzięki niej możesz swobodnie przycinać filmy, zwiększać ich prędkość, dodawaj tekst, naklejki czy odtwarzać treść od tyłu. Dużą zaletą aplikacji są gotowe efekty czy przejścia, które można wykorzystać w swoim video. To skraca czas pracy  nad danym reelsem – a jeśli publikujesz ich sporo, z pewnością będzie to miało dla Ciebie znaczenie!

Minusem aplikacji są pewne ograniczenia – jeśli chcesz wykorzystać jej pełen potencjał, musisz wykupić wersję płatną. Oczywiście nie jest to obowiązkowe – możesz spokojnie działać na wersji bezpłatnej, pod warunkiem, że bezpłatne opcje wystarczą Ci do tworzenia treści.


VivaVideo – ciekawsze rolki

Kolejna aplikacja, która pomoże Ci ulepszyć rolki na Instagramie, to VivaVideo. Dzięki niej możesz z łatwością połączyć w całość kilka krótkich filmów. Warto podkreślić, że w bezpłatnej wersji można tworzyć filmy o maksymalnej długości 5 minut. VivaVideo to aplikacja bogata w liczne, gotowe szablony do tworzenia wideo – dzięki nim z łatwością przygotujesz ciekawe i angażujące rolki.

Capcut – do edycji wideo

 

Trzecią aplikacją, która może się przydać twórcom skupiającym się wokół treści wideo jest Capcut. To edytor filmików, w którym można m.in. stworzyć zwolnione tempo, stabilizację obrazu, przeróbki wideo, dodawanie tekstów czy muzyki oraz nakładanie filtrów. Dużo ciekawych opcji w darmowej wersji – warto przetestować Capcut, by sprawdzić, jak wypada na tle innych aplikacji do edytowania filmów!

Sotrender – aplikacja do śledzenia statystyk

Jeśli zależy Ci na intensywnym rozwoju konta i chcesz skrupulatnie śledzić statystyki, wypróbuj Sotrender. To narzędzie, która ułatwia raportowanie statystyk – możesz je wygodnie generować w plik pdf czy xls. Ponadto Sotrender pozwala również na śledzenie profili konkurencyjnych, co może być nieocenione przy planowaniu treści na przyszłość. Dzięki temu możesz uczyć się na własnych i cudzych błędach tak, by zwiększyć optymalizację strategii na kolejne miesiące. Co ważne, Sotrender łączy się nie tylko z danymi z Instagrama, ale również z Facebooka, X czy YouTube’a.

 

Iconosquare – plaforma do analizy

Iconosquare to kolejne narzędzie służące do analizy profilu na Instagramie. Korzystając z danych zebranych przez Iconosquare dowiesz się, które posty cieszą się na Twoim profilu największą popularnością. Dodatkowo zyskasz też informacje o tym, kiedy Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni – to może być kluczowe dla osób, które planują publikację treści z dużym wyprzedzeniem.

 

Unfold – do tworzenia ciekawych relacji

Unfold to aplikacja, która będzie Twoim sprzymierzeńcem w tworzeniu ciekawych stories. W środku aplikacji znajdziesz setki szablonów, które możesz wykorzystać do tworzenia relacji – zarówno opartych o same fotografie, jak i o wideo.

Snapseed – do edycji zdjęć

Jeśli cechą charakterystyczną Twojego konta są mocno edytowane zdjęcia, powinieneś poznać Snapseed. Dzięki tej aplikacji będziesz w stanie obrabiać zdjęcia niczym profesjonalista. Snapseed umożliwia między innymi wymazanie niektórych obiektów, poprawę ostrości zdjęcia, modyfikację barw czy nałożenie filtrów i efektów. Możliwości jest naprawdę sporo – warto przetestować tę aplikację, by poznać je wszystkie!

Aplikacje do rozwoju Instagrama – dlaczego warto?

Nie da się ukryć, że Instagram ostatnio został zdominowany przez dynamiczne formy, zwłaszcza rolki. Jeśli chcesz utrzymać wysoki poziom wyświetleń, z pewnością musisz zadbać o to, by i Twoje konto utrzymało odpowiednią dynamikę. Aplikacje do tworzenia rolek czy edycji zdjęć pomogą Ci stworzyć niebanalne treści, które przyciągną widzów  na dłużej. Koniecznie przetestuj opcje z dodawaniem napisów do filmików. Wielu odbiorców ogląda treści na Instagramie bez dźwięku, dlatego brak napisów może skutkować gorszym odbiorem rolki.

A jeśli nie masz pomysłu na ciekawy kontent instagramowy dla Twojej firmy, zgłoś się do naszej agencji marketingowej z Poznania! Pomagamy firmom z całej Polski rozwijać profile na Instagramie, Facebooku czy LinkedInie. Jeśli jesteś zainteresowany – zapoznaj się z pełną ofertą.

Osobom, które zaciekawił temat rozwoju Instagrama, polecamy również nasze inne wpisy na temat tej platformy, m.in. „Jak stworzyć dobre bio na Instagramie? Poznaj nasze tricki!”.

 

SPODOBAŁ SIĘ ARTYKUŁ?

Zapisz się do newslettera i otrzymuj regularne powiadomienia o nowych wpisach!