fbpx
 

Skuteczne sposoby na malejące zasięgi fanpage`a

prowadzenie fanpage

Skuteczne sposoby na malejące zasięgi fanpage`a

Statystyki postów spędzają sen z powiek większości osób administrujących firmowymi fanpage`ami. Każdy z nas chciałby przecież docierać do jak największej grupy odbiorców. Nie ułatwia nam jednak tego specjalny algorytm Facebooka. Dlaczego ogranicza on grono osób, które wyświetlane są nasze treści? Jak poprawić widoczność swoich postów bez nadszarpywania budżetu na marketing online? Poznaj kilka skutecznych sztuczek!

 

Dlaczego zasięgi maleją?

Malejącym zasięgom winny jest algorytmy Edge Rank, który wpływa na wyświetlanie postów w aktualnościach użytkowników Facebooka. Biorąc pod uwagę takie czynniki jak zainteresowanie odbiorców, popularność posta, typ wpisu i czas jego publikacji, decyduje on w ostateczności o tym, do ilu i do jakich osób dotrą nasze treści. Znajomość mechanizmów Edge Rank ma ogromne znaczenie w planowaniu skutecznych działań na Facebooku.

Co zrobić, by zwiększyć zasięgi?

Najprostszym sposobem na większe zasięgi jest oczywiście płatna reklama. Na szczęście – nie jedynym. Organiczne, czyli bezpłatne zasięgi, możesz poprawić stosując 4 podstawowe zasady.

  1. Twórz atrakcyjne posty 

Wysokiej jakości content to absolutna podstawa, o której musisz pamiętać podczas prowadzenia fanpage`a firmy. Atrakcyjne treści, to treści, które są przydatne odbiorcom, aktualne, a przy okazji humorystyczne. Odpowiadając na potrzeby i oczekiwania swoich odbiorców możesz mieć pewność, że uda Ci się stworzyć wartościową społeczność na fanpage`u. 

  1. Angażuj swoich odbiorców 

W temacie budowania społeczności na Facebooku – atrakcyjne posty to nie wszystko. Równie ważne jest angażowanie odbiorców do interakcji z treściami publikowanymi na fanpage`u. Im częściej Twoje posty będę lajkowane, komentowane i udostępniane, tym większe będzie grono ich odbiorców. Dzieje się tak, ponieważ algorytm Facebooka angażujące treści wyświetla większej grupie użytkowników 

  1. Urozmaicaj dodawane treści 

Świetnym sposobem na poprawę statystyk prowadzonego fanpage`a jest publikowanie postów w różnej formie. Jeśli narzekasz na niewielki ruch na swojej stronie – nie bój się eksperymentować. Poza tradycyjnymi treściami, wrzucaj wpisy zawierające wideo, linki lub grafikę, z którymi Twoi odbiorcy mogą chętniej wchodzić w interakcję.

  1. Publikuj w odpowiednim czasie 

Analiza statystyk na prowadzonym fanpage`u może dostarczyć Ci niezwykle cennej wiedzy. Na jej podstawie możesz umiejętnie zaplanować czas publikacji swoich postów w czasie, kiedy Twoi odbiorcy są najbardziej aktywni. Dla osiągnięcia jak najlepszych efektów, możesz testować różne pory i obserwować jak w ciągu nich zmienia się zasięg postów.