05 sie Video marketing – kiedy warto w niego inwestować?
Nie da się ukryć, że popularność treści przedstawianych w formie video wzrasta. Już dawno wykroczyły one poza Youtube’a – teraz filmy marketingowe kręci się również na Instagramie i na Facebooku. Coraz więcej firm decyduje się na wzbogacenie swoich social mediów o tę formę przekazu. Czy to rzeczywiście jest opłacalne? Kiedy warto inwestować w video marketing? Zachęcamy do zapoznania się z artykułem!
Dlaczego video marketing jest opłacalny?
Z prostego powodu – badania pokazują, że aż 65% populacji to wzrokowcy, a ostatnimi czasy jest to zauważalne jeszcze mocniej niż zwykle. Coraz więcej osób rozpoczyna dzień od porannego przeglądu social mediów oraz treści ulubionych twórców, np. na YouTubie. Użytkownicy znacznie częściej sięgają po formy audiowizualne, ponieważ obecnie pozwalają one na największe skupienie uwagi. Wiele treści pisanych nie zostanie przeczytanych do końca lub będą potraktowane bardzo pobieżnie; inaczej sprawa wygląda z treściami video. Większość odbiorców obejrzy je przynajmniej w 75% procentach, co jest zaskakująco dobrym wynikiem.
Wyższy współczynnik konwersji
Jeśli zależy Wam na zwiększeniu sprzedaży, z całą pewnością powinniście przemyśleć inwestowanie w video marketing. Dzięki temu możecie znacząco podnieść konwersję i tym samym zyskać nowych klientów. Filmy gwarantują też lepsze zwroty z inwestycji, a to może być istotne dla osób, które nie lubią inwestować “w ciemno”, nie wiedząc, czy to się rzeczywiście opłaci.
Budujecie społeczność wokół marki
O ile z tekstem nie każdy może się zapoznać, o tyle film w formie reklamy przykuje uwagę nawet na kilka sekund i… sprawi, że klient zostanie z wami na dłużej. Co więcej, reklama może wzbudzić dyskusję w komentarzach, a to też sprzyja budowaniu społeczności wokół marki. Im więcej użytkowników będzie polecało między sobą wasze treści, tym szybciej marka zyska popularność. Ten proces buduje się miesiącami, a nawet latami, ale warto – wartościowe treści z pewnością nie przejdą bez echa i zostaną docenione przez stałych i nowych klientów.
Występujecie w roli ekspertów
Dzięki video marketingowi możecie stworzyć wizerunek zaufanej firmy, która dobrze zna się na swoim fachu. To ważne, ponieważ konsumenci są coraz bardziej świadomi i nierzadko dopytują o szczegóły. Warto więc owe szczegóły zaprezentować im w filmach. Przykładowo, jeśli prowadzicie firmę kosmetyczną, możecie opowiedzieć o sposobach produkcji, stosowanych składnikach, ale też przedstawić firmę od wewnątrz. W filmach dobrze sprzedają się też treści bardziej lifestyle’owe, czyli różne porady, np. “Jak dobrać cień do powiek dla blondynki?” i inne. Możliwości do stworzenia dobrego video marketingu jest naprawdę wiele, trzeba tylko zadbać o odpowiedni plan i regularność. To pierwsze zapewnią wam specjaliści od prowadzenia Facebooka i reklamy na Facebooku. Warto też obserwować konkurencję i sprawdzać, które treści cieszą się większą, a które mniejszą popularnością – dzięki temu w przyszłości unikniecie błędów i będziecie mogli zaplanować treści tak, by były jak najbardziej wartościowe dla potencjalnych odbiorców.
Większy przekaz w krótszym czasie
Wiecie, że przeciętny użytkownik spędza w Internecie średnio 2 godziny i 6 minut dziennie? To sporo czasu, choć i zarazem miliony miejsc w sieci do odwiedzenia. Jeśli chcesz przygotować video marketing, który nie przejdzie bez echa, musisz zadbać o maksymalne skondensowanie treści. Postaraj się, by i treść, i obraz niosły jednocześnie przekaz – długie opisy można zastąpić dynamicznymi scenami i dodać do tego przyjemną muzykę. Dzięki temu być może uda wam się utrzymać dłużej uwagę klienta. Warto testować różne opcje i sprawdzać, która cieszy się największą popularnością, by wyprzedzić konkurencję.
W video marketing warto inwestować w zasadzie zawsze, ale tylko wtedy, gdy porządnie się do tego przygotowujemy. Internauci są przyzwyczajeni do tego, że informacje „bombardują” ich z zewsząd. Aby reklama przyciągnęła uwagę i została w pamięci, powinna być w pełni dostosowana do odbiorców (warto wcześniej zrobić analizę, by zapoznać się, w jakim wieku są odbiorcy, jakie są ich zainteresowania itd.) i do dynamicznie zmieniającego się rynku. Śledź najnowsze trendy i ucz się na błędach konkurencji, by nie zostawać w tyle!
SPODOBAŁ SIĘ ARTYKUŁ?
Zapisz się do newslettera i otrzymuj regularne powiadomienia o nowych wpisach!